Friday 3/9 State Playoff Schedule D5/D6
Posted: March 4th, 2018, 4:12 pm
2A Girls
6-1 Bishop McCort (20-6) vs 7-7 Greensburg CC (12-11) 6pm @ Forest Hills HS
6-2 Blairsville (23-3) vs 5-2 Tussey Mountain (17-9) 6pm @ Central Cambria HS
6-3 Bellwood-Antis (23-3) vs 9-2 Kane (22-2) 6pm @ Clarion HS
6-4 Penns Manor (21-5) vs 3-1 Camp Hill (20-4) 5pm @ East Pennsboro HS
5-1 Windber (20-5) vs 7-4 Brentwood (17-7) 6pm @ UPJ
3A Girls
6-1 Penns Valley (20-5) vs 7-6 Seton LaSalle (10-14) 6pm @ Bald Eagle Area HS
6-2 Everett (21-5) vs 7-4 Neshannock (20-4) 7pm @ Bedford HS
6-3 Tyrone (17-9) vs 7-3 Mohawk (19-5) 630pm @ Peters Township HS
6-4 Central (20-5) vs 7-2 East Allegheny (24-1) 8pm @ Peters Township HS
6-5 Central Cambria (18-8) vs 7-1 Bishop Canevin (20-4) 5pm @ Peters Township HS
6A Girls
6-1 State College (14-10) vs 3-6 Dallastown (19-9) 730pm @ Bald Eagle Area HS
6-2 Altoona (20-4) vs 7-3 Mount Lebanon (13-12) 6pm @ Tyrone HS
1A Boys
6-1 Bishop Carroll (17-8) vs 7-4 Imani Christian (13-10) 730pm @ Central Cambria HS
6-2 St. Joseph's (20-7) vs 5-2 Shanksville (18-7) 730pm @ Tyrone HS
6-3 Blacklick Valley (21-5) vs 3-2 Lancaster Country Day (18-7) 5pm @ CD East HS
5-1 Shade (22-3) vs 7-3 Cornell (18-7) 730pm @ UPJ
4A Boys
6-1 Huntingdon (21-2) vs 3-5 Lancaster Catholic (24-4) 6pm @ Altoona HS
6-2 Johnstown (18-7) vs 7-4 Indiana (18-6) 730pm @ Forest Hills HS
9-1 Clearfield (15-9) vs 7-5 South Fayette (17-8) @ St. Mary's HS
5A Boys
6-1 Hollidaysburg (16-7) vs 10-2 Carrick (19-5) 730pm @ Altoona HS
Good luck to all the local teams!!!
6-1 Bishop McCort (20-6) vs 7-7 Greensburg CC (12-11) 6pm @ Forest Hills HS
6-2 Blairsville (23-3) vs 5-2 Tussey Mountain (17-9) 6pm @ Central Cambria HS
6-3 Bellwood-Antis (23-3) vs 9-2 Kane (22-2) 6pm @ Clarion HS
6-4 Penns Manor (21-5) vs 3-1 Camp Hill (20-4) 5pm @ East Pennsboro HS
5-1 Windber (20-5) vs 7-4 Brentwood (17-7) 6pm @ UPJ
3A Girls
6-1 Penns Valley (20-5) vs 7-6 Seton LaSalle (10-14) 6pm @ Bald Eagle Area HS
6-2 Everett (21-5) vs 7-4 Neshannock (20-4) 7pm @ Bedford HS
6-3 Tyrone (17-9) vs 7-3 Mohawk (19-5) 630pm @ Peters Township HS
6-4 Central (20-5) vs 7-2 East Allegheny (24-1) 8pm @ Peters Township HS
6-5 Central Cambria (18-8) vs 7-1 Bishop Canevin (20-4) 5pm @ Peters Township HS
6A Girls
6-1 State College (14-10) vs 3-6 Dallastown (19-9) 730pm @ Bald Eagle Area HS
6-2 Altoona (20-4) vs 7-3 Mount Lebanon (13-12) 6pm @ Tyrone HS
1A Boys
6-1 Bishop Carroll (17-8) vs 7-4 Imani Christian (13-10) 730pm @ Central Cambria HS
6-2 St. Joseph's (20-7) vs 5-2 Shanksville (18-7) 730pm @ Tyrone HS
6-3 Blacklick Valley (21-5) vs 3-2 Lancaster Country Day (18-7) 5pm @ CD East HS
5-1 Shade (22-3) vs 7-3 Cornell (18-7) 730pm @ UPJ
4A Boys
6-1 Huntingdon (21-2) vs 3-5 Lancaster Catholic (24-4) 6pm @ Altoona HS
6-2 Johnstown (18-7) vs 7-4 Indiana (18-6) 730pm @ Forest Hills HS
9-1 Clearfield (15-9) vs 7-5 South Fayette (17-8) @ St. Mary's HS
5A Boys
6-1 Hollidaysburg (16-7) vs 10-2 Carrick (19-5) 730pm @ Altoona HS
Good luck to all the local teams!!!